Kaş Tıp Merkezi Logo

İstanbul / Güneşli
Özel Kaş Tıp Merkezi’nde

Lazerle Hemoroid Tedavisi
Aynı Gün Çözüm

Hemoroid – Siğil – Anal Fissür – Anal Fistül
Tüm Anorektal Hastalıklarınızı Başarıyla Tedavi Ediyoruz !
Formu Doldurun, Biz Sizi Arayalım !

  * Verdiğiniz kişisel veri ve iletişim bilgileriniz, Kaş Sağlık Hizmet ve Ürünleri Kimya San. Tic. Ltd. Şti (Kaş Tıp Merkezi) tarafından Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında kayıt altına alınır, işlenir ve muhafaza edilir. Detaylı bilgi için kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikamızı* ve aydınlatma metnini* okuyabilirsiniz.

  Hemoroid (Basur) Nedir?

  Makat bölgesinde birden fazla damar bulunur. Bu damarların kişinin aşırı ıkınması sonucu meme oluşturmasına ve makat bölgesinden dışarı doğru sarkmasına hemoroid denir. Hemoroid, halk arasında basur veya mayasıl olarak adlandırılır.  Hemoroid damarlarının gerilmesiyle çatlamalar meydana gelir. Oluşan çatlak ve yırtıklar zamanla kanamaya neden olmaktadır.

  Hemoroid bulunduğu bölgeye göre ikiye ayrılır. İç hemoroid (internal) kendini dışkılama sırasında taze kan ile belli eder. Dış hemoroid (external) ise anal bölgeden dışarıya çıkan ve  ele gelen şişlik, kaşınma, yakınma ve şiddetli ağrı ile kendini hissettirir.

  hemorrhoids

  Hemoroid (Basur) Dereceleri Nelerdir?

  1.Derece Hemoroid

  Bariz bir bulgusu yoktur. Ancak rektoskopi ile görülebilir.

  2.Derece Hemoroid

  Ikınma sonrası veya muayenede saptanır. Ikınma bittikten sonra tekrar içeri girer. Kanama ve kaşıntı baze nde ağrı gibi belirtiler verir.

  3.Derece Hemoroid

  Muayene sırasında makatın dışında hemoroid memeleri görülür. Basur memeleri rektal tuse ile içeriye gönderilebilir. Kanama, kaşıntı ve ıslaklık gibi şikayetler görülür.

  4.Derece Hemoroid

  En son aşama olan 4.evre basur, kanama, kaşıntı, akıntı, dolgunluk hissi ve şiddetli ağrı ile kendini belli eder. Bu evrede pakeler içeri girmez. Kişi yürümekte ve oturmakta oldukça zorluk çeker.

  HEMOROİD TEDAVİSİ HAKKINDA SSS

  Operasyon ağrısızdır. Hasta operasyon sırasında ve sonrasında ağrı duymaz.

  Ağrısız bir işlem olduğundan dolayı ameliyat esnasında narkoz uygulanmasına gerek duyulmaz. Ancak hastanın konforu açısından spinal anestezi veya genel anestezi uygulanabilmektedir.

  Lazer tedavisi yaklaşık olarak 10-15 dakika arasında süren bir işlemdir. Kısa süreli operasyon sonrası hastalık tamamen tedavi edilir. Operasyon süresi ne kadar kısa olsa da, operasyon öncesi tahliller, operasyonel hazırlıklar, operasyon sonrası dinlenme vb. için de zaman ayırmanız gerekmektedir. Bu nedenle operasyon için geldiğinizde yeterli zamanınız olduğundan emin olun.

  Lazerle yapılan hemoroid tedavisinin ardından kanama ya hiç olmamakta ya da çok az miktarda olmaktadır.

  Lazerle Hemoroid Tedavisinde neşter gibi herhangi bir kesici alet kullanılmadığından kaslar zarar görmez. Bu nedenle dışkı ve gaz tutmada problem yaşanmaz.

  Lazerle Hemoroid Tedavisinde geniş doku çıkarımı olmadığı için makat darlığı gibi problemler gelişmez.

  Operasyonun ardından ağrı ve kanama olmadığından hasta aynı gün taburcu edilebilmektedir.

  Tedavi sonrası ağrı olmadığı için hasta aynı gün veya operasyondan bir gün sonra normal yaşantısına geri dönebilmektedir.

  Uygulanan tedaviden sonra hastanın istirahat etmesi gerekiyorsa, kurumumuz tarafından hastaya heyet raporu verilebilmektedir.

  Gebelik, bebek nedeni ile karın içi basıncını arttıran bir faktördür. Karın içi basıncın artması hormonal değişiklikler ile birleşince gebelik esnasında hemoroid sorununu ortaya çıkarabilmektedir.

  Gebelik esnasında çok gerek kalmadıkça cerrahi müdahaleden kaçınılmaktadır. Ancak diğer tedavi şekilleri gebelik esnasında anne adayının daha iyi hissetmesini sağlamak için kullanılabilir. Hamilelikten sonra ise basurun derecesine göre geç kalınmadan normal tedavi planlaması yapılmalıdır.

  Basur tedavisinde kulaktan dolma bilgilerle, tavsiye üzerine ilaç kullanmak çok tehlikeli olabilmektedir. Yanlış uygulamalar basurun evre atlamasına ve tedavisinin daha da zorlaşmasına neden olabilir. Kısa süreliğini acıyı hafifletmek için bazı yöntemler kullanılsa da hemoroidin  kendiliğinden iyileşmesinin bir yolu yoktur. Basur oluşumunun ardından vakit kaybetmeden bir hekime başvurulmalı ve en doğru tedavi yöntemi hekim kontrolünde planlanmalıdır.

  Kurumumuzda hemoroid tedavisi haricinde, anal fistül, anal fissür, makat çatlağı, siğil vb. tüm makat hastalıkları etkili bir şekilde tedavi edilebilmektedir. Bu hastalıkların belirtileri benzerlik gösterdiğinden zaman zaman birbirlerine karıştırılabilir. Hastalığınızın tam olarak ne olduğunu ve en uygun tedavi yöntemini öğrenmek için bizi arayarak muayene randevusu oluşturabilirsiniz.

  Doktorlarımız

  dr alp oran

  Op. Dr. Alp Oran
  Genel Cerrahi

  Op. Dr. Hüseyin Uysal
  Genel Cerrahi

  Uzm. Dr. Nigar Gasımova
  Genel Cerrahi

  Merkezimizden Fotoğraflar